Najpopularniejsze projekty domów

Nieduży dom z poddaszem użytkowym, murowany, zwieńczony dachem dwuspadowym. Z czterema lub pięcioma pokojami, dwiema łazienkami, bez piwnicy, ogrzewany gazem. Takiego projektu najczęściej szukają inwestorzy. Więcej informacji na temat aktualnych trendów w budownictwie jednorodzinnym prezentujemy w raporcie, który opracowaliśmy specjalnie dla Państwa.

Aby poznać preferencje klientów i realia rynku, przeprowadziliśmy ankietę telefoniczną i dokonaliśmy dokładnego przeglądu sprzedaży. Wynikiem naszej pracy jest „Raport o budownictwie jednorodzinnym”, dostępny do pobrania na stronie http://www.tooba.pl/trendy. Stworzyliśmy go z nadzieją, że przyczyni się do współpracy podmiotów z branży budowlanej, a klientom indywidualnym wskaże aktualne trendy i okaże się pomocny podczas wybierania projektu. W raporcie analizujemy preferencje dotyczące liczby i funkcjonalności pomieszczeń, technologii budowy, rodzaju zastosowanych instalacji i stylu architektonicznego budynku. Przedstawiamy też pytania najczęściej zadawane przez inwestorów i omawiamy zmiany, których dokonują w projektach. Ponadto prezentujemy dziesięć najpopularniejszych projektów w Tooba.pl. To lista, która może inspirować, zamieszczamy ją więc również poniżej.

Projekt Noelia Bis 2M (130,09 m²)

   

Wygodny, energooszczędny i elegancki dom z poddaszem użytkowym. Oprócz salonu zaprojektowano w nim cztery osobne pokoje, kolejne pomieszczenie mieszkalne można urządzić nad garażem. Budynek sprawdzi się zatem jako siedziba dla bardziej licznej rodziny.

Projekt Ariel KO (128,14 m²)

   

Dom, w którym wszystkie pokoje zaplanowano na jednym poziomie. Nie ma w nim ani poddasza, ani schodów. Jest za to duży garaż i zadaszony taras, dostępny z trzech pokojów. Główna sypialnia została połączona z prywatną garderobą oraz łazienką.

Projekt Goran (163,01 m²)

   

Kolejna parterowa propozycja, która cieszy się wyjątkową popularnością. Aby ją zrealizować, trzeba jednak dysponować odpowiednio dużą działką, w tym przypadku powierzchnia zabudowy wynosi bowiem ponad 245 m². Na uwagę zasługuje m.in. sposób, w jaki zaprojektowano dzienną część pomieszczeń.

Projekt BS-15 dwurodzinny (186,9 m²)

   

Dom dla dwóch rodzin, które chciałyby zamieszkać bardzo blisko siebie. Zaplanowano w nim dwa mieszkania: mniejsze zajmuje część parteru, większe rozciąga się także na poddaszu. Lokale nie są połączone; każdy posiada osobne wejście i niezależny taras, obydwie rodziny mają więc zapewnione maksimum prywatności i komfortu.

Projekt Koncept-13 Energo (187,45 m²)

   

Propozycja, która szczególną popularnością cieszy się wśród zwolenników mniej typowych rozwiązań. Wyróżnia się oryginalną bryłą i niebanalnym wykończeniem. Nie mniej interesujące są wnętrza budynku. Na uwagę zasługuje sposób, w jaki usytuowano gabinet. Wyjątkowa jest również sypialnia na antresoli.

Projekt Madera (168,2 m²)

   

Piękna willa, której głównym atutem jest komfortowy układ funkcjonalny. W tym parterowym budynku pokoje nocne zaplanowano w bocznych skrzydłach, w centrum umieszczono strefę dzienną. Apartament gospodarzy, który tworzy sypialnia z garderobą, łazienką i gabinetem, został wyraźnie oddzielony od pozostałych pokoi nocnych.

Projekt Dom przy Alabastrowej 20 (115 m²)

   

Przytulny, nietrudny i niedrogi w budowie dom z poddaszem. Klasyczną elegancję podkreśla piękna lukarna, uroku dodają także balkony. W środku znajdziemy kominek umieszczony pośrodku salonu, a na poddaszu – trzy sypialnie. Wymiary kotłowni pozwalają na zainstalowanie kotła na każdy rodzaj paliwa.

Projekt Simon G2 (116,39 m²)

   

Uroczy dom z przepięknym tarasem. Tym, co go wyróżnia, jest możliwość adaptacji poddasza. W tym przypadku komplet pomieszczeń mieszkalnych zaplanowano na parterze, ale na poddaszu pozostawiono ponad 50 m2, które można urządzić zgodnie z indywidualnymi potrzebami i wykończyć w dowolnym momencie.

Projekt Flavio (124,2 m²)

   

Najpopularniejszy z projektów na pochyłą działkę. Dzięki podpiwniczeniu pozwala optymalnie wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu. W piwnicy zaplanowano jednostanowiskowy garaż, a także pomieszczenia gospodarcze (pralnię i kotłownię). Układ funkcjonalny jest prosty i logiczny.

Projekt TK 28 (114,59 m²)

   

Dom parterowy zaplanowany na rzucie w kształcie kwadratu. Idealna propozycja dla rodzin, które preferują mieszkania jednopoziomowe ze wszystkimi pokojami rozlokowanymi we wzajemnej bliskości. W tym przypadku wyraźny jest podział na dzienną, prywatną i gospodarczą część wnętrz.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.