Noworoczne nowości 2017

Rok 2017 trwa już drugi miesiąc, najwyższy więc czas, by przyjrzeć się, jakie nowości projektowe przyniósł. Domy parterowe, z poddaszem czy piętrowe - które z nich najczęściej pojawiają się wśród noworocznych propozycji? Tego można dowiedzieć się z lektury poniższego tekstu.

Wśród nowości znajdziemy zarówno domy parterowe, z poddaszem, jak i piętrowe. Najliczniej reprezentowane są domy z poddaszem, przy czym coraz częściej można wśród nich znaleźć budynki, które odbiegają od najbardziej tradycyjnych wzorców. Nowoczesne stodoły, jak lubią określać je architekci, wyróżniają się minimalizmem, są też energooszczędne. Nie oznacza to jednak, że wśród nowości nie ma bardziej klasycznych propozycji; w tym domów parterowych i piętrowych. Są, każdy ma więc szansę, by wyszukać ofertę najbardziej odpowiednią dla siebie. Poniżej prezentujemy dziesięć wyjątkowych i niebanalnych nowości 2017 roku.

Projekt Katrina mała G1 (135,56 m²)

   

Klasycznie elegancki i zarazem niezwykle funkcjonalny dom z poddaszem. Posiada trzy sypialnie na poddaszu, dodatkowy pokój na parterze, a nad garażem – strych do wykorzystania w dowolny sposób. Charakterystycznym elementem strefy dziennej jest centralnie usytuowany kominek.

Projekt Skandynawski (117 m²)

   

Budynek utrzymany w stylistyce typowej dla krajów skandynawskich. Maksymalnie prosty i energooszczędny. Idealny dla trzyosobowej rodziny. Na uwagę zasługuje dodatkowe wejście, które umieszczono od strony wiaty garażowej. W jego pobliżu zaplanowano łazienkę gospodarczą z sauną.

Projekt Świerk 2 (99,97 m²)

   

Przytulny dom o zwartej bryle przekrytej dachem dwuspadowym z piękną lukarną we frontowej połaci. Dom nie jest duży, tym bardziej więc zaskakuje liczbą pomieszczeń, które udało się w nim wydzielić; w tym wieloma pomieszczeniami pomocniczymi.

Projekt Teverina III Termo (92,5 m²)

   

Propozycja dla właścicieli działek z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Ten dom parterowy posiada korzystny dla takiej lokalizacji układ pokoi: salon znajduje się z przodu, a sypialnie od strony ogrodowej.

Projekt Ambrozja 9 (159,41 m²)

   

Komfortowa willa dla rodziny, która ceni wygodę pomieszczeń rozlokowanych na jednym poziomie. Zaplanowana na rzucie w kształcie litery T, przekryta dachem wielospadowym, z zacisznym tarasem dostępnym z salonu oraz sypialni.

Projekt Odważny 1 (158,1 m²)

   

Propozycja dla odważnych. Dla rodzin, które nie boją się mniej typowych rozwiązań. Tego rodzaju budynek bywa określany przez architektów jako nowoczesna stodoła. Jest energooszczędny i zmieści się na bardzo wąskiej działce (wystarczy nieruchomość o szerokości 15,71 m).

Projekt Marsala 2M z wykuszem (132,42 m²)

   

Wygodny dom z dużym garażem i czterema sypialniami na poddaszu, ale bez dodatkowego pokoju na parterze. Pięknie wykończony, sensownie zaplanowany. Garaż częściowo występuje poza główną bryłę, dzięki czemu możliwe jest zaaranżowanie tarasu na jego dachu.

Projekt FX-60 (248,71 m²)

   

Minimalizm w najlepszym wydaniu. Projekt składa się z głównej bryły z poddaszem oraz parterowej dobudówki z garażem. Uwagę przykuwa nie tylko interesującą formą, ale również efektownym przeszkleniem obejmującym dwie kondygnacje. Dom jest podpiwniczony.

Projekt Domena 311 B (148,16 m²)

   

Oferta dla rodzin, które preferują domy z dwiema kondygnacjami, ale bez skosów. W tym budynku ich nie znajdą. Dom jest piętrowy, nie posiada poddasza. Jedynym niepełnowymiarowym pomieszczeniem jest strych nad garażem. Komfort podnoszą też garderoby zaprojektowane przy każdej sypialni. 

Projekt Goran 3 (191,08 m²)

   

Budynek, który umożliwia rozłożenie wykończenia wnętrz na dwa etapy. Ponieważ na dole oprócz strefy dziennej znajduje się również sypialnia z łazienką, w pierwszej kolejności można ukończyć parter, a pokojami na poddaszu zająć się wówczas, gdy okoliczności będą ku temu najbardziej sprzyjające.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.