Projekt z kalkulacją kosztów budowy

Inwestorzy, zanim rozpoczną budowę domu, kalkulują opłacalność różnych rozwiązań. Kształt bryły i dachu, liczba kondygnacji, rodzaj technologii, system budowy – to tylko niektóre z elementów, które mają wpływ na koszty budowy.

Realizacja podpiwniczenia zwiększa koszty budowy domu średnio o 30 procent. Budować więc piwnicę czy z niej zrezygnować? Wybrać dom z wymyślnym, ale drogim w realizacji dachem wielospadowym z lukarnami, czy też postawić na najprostszą wersję zadaszenia?

Polecamy Państwu projekty objęte specjalną promocją – do każdego z nich bezpłatnie dołączamy profesjonalnie przygotowany kosztorys inwestorski.

Takich pytań jest znacznie więcej. Aby sprawniej sobie z nimi poradzić, warto zamówić kosztorys inwestorski do projektu budowlanego. Z tym dokumentem można szczegółowo zaplanować przebieg budowy oraz sposób jej finansowania. Polecamy Państwu projekty objęte specjalną promocją – do każdego z nich bezpłatnie dołączamy profesjonalnie przygotowany kosztorys inwestorski. Kilka interesujących przykładów projektów z darmowym kosztorysem prezentujemy poniżej.

Projekt Arnaldo (112 m²)

   

Uroczy dworek z oryginalnie zaznaczoną strefą wejściową oraz stylowym wykuszem. Z zewnątrz przykuwa uwagę doskonałymi proporcjami i eleganckim wykończeniem. Nie mniej interesujący i precyzyjnie zaplanowany jest jego układ funkcjonalny.

Projekt Promyk (87,5 m²)

   

Nieduży dom parterowy, który może zostać zrealizowany zarówno na działce letniskowej, jak i posłużyć jako obiekt całoroczny. Po prawej stronie budynku zaplanowano garaż, przy którym umieszczono pomieszczenie gospodarcze. Dom jest mały, ale bardzo funkcjonalny i - co ważne - tani w budowie. Niedroga będzie również jego eksploatacja.

Projekt Dżin (144 m²)

   

Klasyczna willa z pięknymi lukarnami oraz uroczymi balkonami. Kremowa kolorystyka elewacji znakomicie pasuje do brązowego dachu. W bryłę wkomponowano jednostanowiskowy garaż, a przy salonie zaplanowano przyjemny taras. Powyższy projekt to idealna propozycja dla klasycznej rodziny 2+2.

Projekt Lilie i piwonie – wariant III – M91c (78,5 m²)

   

Prosta forma i funkcjonalne wnętrza rozmieszczone na jednym poziomie. Oszczędność w detalu i surowość formy gwarantują, że dom z łatwością wkomponuje się w każdy krajobraz. W układzie pomieszczeń główną funkcję pełni salon, wokół którego rozmieszczono wszystkie pozostałe pokoje. Mimo niewielkiej powierzchni, projekt ma bardzo funkcjonalnie zaplanowane wnętrza. 

Projekt Aosta II Termo (130,27 m²)

   

Niebanalny efekt osiągnięty nieskomplikowanymi zabiegami. Budynek zwraca uwagę dachami o różnym kącie nachylenia umieszczonymi nad tarasem i lukarną. W wielu pomieszczeniach zaplanowano panoramiczne okna narożne, zadbano także o atrakcyjne wykończenie elewacji. Wrażenia nowoczesności nadają naturalne elementy na elewacji połączone z przeszklonymi barierami tarasu. 

Projekt Dom podhalański dw (129,21 m²)

   

Dom z bali drewnianych zaprojektowany specjalnie z myślą o terenach Podhala. Ze względu na usytuowanie salonu od strony frontowej doskonale sprawdzi się na działce z wjazdem od strony południowej. Poczucie przestronności w strefie dziennej potęguje pustka pozostawiona przy klatce schodowej.

Projekt Cynamon (87,79 m²)

   

Nietrudny i niedrogi w budowie dom z poddaszem użytkowym. Jego bryła jest maksymalnie prosta, ale niepozbawiona przy tym unikalnego charakteru, podkreślonego przez drewnianą okładzinę oraz stylowe zadaszenie nad wejściem.

Projekt Laredo (114,8 m²)
   

Komfortowy, nowocześnie wykończony dom parterowy. Z przodu umieszczono duży garaż z zapleczem gospodarczym. We wnętrzach zachowano wygodny podział na strefę nocną oraz dzienną. W tej drugiej na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek oraz duży, zadaszony taras.

Projekt Kreta I A (143,6 m²)

   

Rezydencja o wdzięku charakterystycznym dla tradycyjnego budownictwa. Uroku dodają jej okna ze szprosami, piękna lukarna, elegancki wykusz i zadaszony taras. Najważniejszym pomieszczeniem jest przestronny salon z kominkiem. Na poddaszu wszystkie pokoje mają dostęp do balkonów.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.