Wygląd wewnętrzny – projekty z wizualizacją

Dom buduje się na lata, często z myślą o kolejnych pokoleniach. Układ funkcjonalny powinien więc zostać tak zaplanowany, aby zapewnić komfort wszystkim domownikom. Planując układ wnętrz, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych elementów - w tym m.in. metraż pokoi, ich wzajemne usytuowanie oraz liczbę pomieszczeń dodatkowych.

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Połączona z pokojem dziennym, oddzielona półwyspem czy wyspą? Toaleta na parterze wyposażona w prysznic czy nie? Dodatkowa garderoba na poddaszu? To tylko niektóre z pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi, planując budowę domu. Na szczęście do wielu projektów zostały dołączone aranżacje wnętrz, które mogą pomóc w rozstrzygnięciu podobnych dylematów. Na wizualizacjach przedstawiono wybrane pomieszczenia – najczęściej salon, sypialnie. Poniżej załączamy kilka specjalnie wyselekcjonowanych projektów. Są to różne domy – od niewielkich po ekskluzywne rezydencje. Wszystkie są na swój sposób interesujące, każdy posiada wizualizacje wybranych wnętrz. 

Projekt Goran (163,01 m²)

   

Wygodny dom parterowy, bez schodów i skosów. Murowaną bryłę o znakomitych proporcjach i eleganckim sposobie wykończenia urozmaicają dwa podcienie, a wieńczy dach wielospadowy. Uzupełnieniem precyzyjnie zaplanowanego układu funkcjonalnego jest niemały, zaciszny taras.

Projekt Ekonomiczny 1 (84,6 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli wąskich działek preferujących proste, nowoczesne, niedrogie rozwiązania. Czysta, wysmakowana forma z dwuspadowym dachem, duże przeszklenia, sensownie rozplanowany układ pomieszczeń.

Projekt Liv 3 G2 (130,39 m²)

   

Parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza. Kompletny program funkcjonalny zaplanowano na parterze, na poddaszu pozostawiono 58,6 m² do wykorzystania na dowolne cele. Częścią projektu jest dwustanowiskowy garaż oraz przyjemnie zadaszony taras.

Projekt Koncept-11 (178,44 m²)

   

Kolejna oferta, która może zainteresować właścicieli tzw. wąskich działek. Dom zmieści się na posesji o szerokości 17,95 m. Część gospodarcza została połączona z mieszkaniem za pośrednictwem wiatrołapu. Na dole otwarta część dzienna oraz gabinet, u góry – trzy komfortowe sypialnie.

Projekt Henryk I (174,7 m²) 

   

Klasyczny parterowy dom z poddaszem, ubrany w szaty nowoczesnych elewacji. Zachwyca oryginalnymi detalami, w tym doświetloną szeregiem podłużnych okien klatką schodową. W środku bogaty program funkcjonalny z czterema sypialniami na poddaszu. 

Projekt Rezydencja Parkowa (258,96 m²) 

   

Ekskluzywna rezydencja – przestronna, komfortowa i wyjątkowa. Kompletny program użytkowy znajduje się na parterze, na poddaszu pozostawiono strych, możliwy do adaptacji. Apartament gospodarzy (sypialnia z łazienką oraz garderobą) posiada wyjście na prywatny taras.

Projekt Gracjan z garażem jednostanowiskowym (114,4 m²)

   

Elegancki bungalow z wysuniętym przed frontową elewację garażem jednostanowiskowym. W części ogólnodostępnej znajduje się salon z kominkiem, jadalnią oraz otwartą kuchnią. W części prywatnej umieszczono trzy sypialnie i dwie łazienki.

Projekt Nowik (155,05 m²)

   

Piętrowy dom z płaskim dachem. Nowoczesna, minimalistyczna bryła została atrakcyjnie wykończona. Uwagę przykuwają m.in. efektowne przeszklenia oraz ogromny taras z dwóch stron okalający dom. Obszerny wiatrołap prowadzi do garażu oraz kotłowni.

Projekt Nugat 4 (154,31 m²)

   

Atrakcyjna siedziba dla cztero-, pięcioosobowej rodziny. Główna sypialnia została umieszczona nad garażem i jest dostępna z tzw. półpiętra. Z kolei na parterze, obok przestronnego pokoju dziennego z kuchnią i spiżarnią, wydzielono także dodatkowy pokój.

Komentarze

  • Gość 2015-11-27T16:39:33Z

    Kiedy będzie aranżącja Kameli ?