Z czego zbudować oczko wodne? Podpowiadamy
Własny, niewielki staw ogrodowy to prawdziwa oaza pośród zieleni. O czym warto wiedzieć przed założeniem oczka wodnego? Z czego zbudować oczko wodne? Zapoznajcie się z naszym artykułem.
Czytaj dalejWłasny, niewielki staw ogrodowy to prawdziwa oaza pośród zieleni. O czym warto wiedzieć przed założeniem oczka wodnego? Z czego zbudować oczko wodne? Zapoznajcie się z naszym artykułem.
Czytaj dalejNawodnienia ogrodu nie da się niestety wykonać kilkoma konewkami wody. Rośliny mają na dodatek rożne zapotrzebowania, jedne są prawdziwymi pijakami, inne zaś wybitnymi ascetami. Na szczęście, stworzyliśmy instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi Was przez cały proces!
Czytaj dalejOczko wodne tworzy w ogrodzie mikroklimat sprzyjający zwierzętom oraz roślinom. Nadaje kwiecistemu ogrodowi niepowtarzalny charakter. Staw to atrakcyjny element ogrodu, który umili czas mieszkańcom odpoczywającym na świeżym powietrzu. Jak samodzielnie go zbudować? Zobacz instrukcję.
Czytaj dalejJesień to pora roku, w czasie której należy szczególnie zadbać o ogród. Konieczne jest nie tylko przygotowanie roślin do przetrwania zimy, ale także odpowiednie zabezpieczenie oczka wodnego oraz narzędzi ogrodniczych przed mrozem.
Czytaj dalejOczko wodne to atrakcyjna dekoracja ogrodowa, która jednocześnie stwarza korzystny mikroklimat dla roślin i zwierząt. O jakich pracach pielęgnacyjnych trzeba pamiętać, aby piękny staw nie przekształcił się w cuchnącą kałużę?
Czytaj dalejStudnia wbijana, potocznie zwana abisynką, nie wystarczy do zaopatrzenia domu jednorodzinnego w wodę. Ale może okazać się dobrym rozwiązaniem tymczasowym – przydatnym w trakcie budowy domu – a później służącym do podlewania ogrodu.
Czytaj dalejProjektując ogród, trzeba zaplanować wiele szczegółów: wybrać rośliny i ustalić ich rozmieszczenie, wyznaczyć miejsce na altanę, grilla, a także rozplanować układ ścieżek i rodzaj nawierzchni otaczającej dom. Materiał zastosowany do wykonania nawierzchni powinien być nie tylko estetyczny, ale także ...
Czytaj dalejCzym charakteryzuje się nawierzchnia ekologiczna? Po pierwsze jest wykonana z naturalnych materiałów. A po drugie – przepuszcza wodę. Ta druga cecha jest niezmiernie istotna dla zachowania odpowiedniego nawodnienia gruntu.
Czytaj dalejSpadająca w wodospadzie woda zapewnia przyjemny dla ucha szum, dodaje ogrodowi dynamizmu, dotlenia wodę w zbiorniku, a to z kolei poprawia stan flory i fauny. Wykonanie niewielkiej kaskady nie jest przy tym ani trudne, ani kosztowne.
Czytaj dalejProjektując przydomowy ogród można wykorzystać wiele propozycji, które sprawią, że nasze otoczenie zyska wyjątkowo urokliwy klimat. Jednym z pomysłów, wartych rozważenia i wykonania, jest budowa strumienia. Dzięki realizacji takiego zamysłu zyskamy niepowtarzalny, oszałamiający klimat, a dobiegając...
Czytaj dalejNie od dziś wiadomo, że woda daje życie. Nic więc dziwnego, że jej obecność w ogrodzie stwarza korzystny klimat dla ludzi i roślin. Jeśli zatem chcemy ożywić nasz ogród, wprowadzić w nim wyjątkowy klimat i sprawić, aby nawet w najbardziej upalne dni panował tam bardzo przyjemny chłód, to możemy zastanowić się nad zainstalowaniem odpowiedniej fontan...
Czytaj dalejKałuże, powstające w ogrodzie po bardziej ulewnych deszczach, nie tylko utrudniają korzystanie z działki, ale także podtapiają rośliny i oszpecają teren wokół domu. Z problemem zastoisk można sobie jednak poradzić, stosując w tym celu odpowiedni sposób odwodnienia.
Czytaj dalejW upalne letnie dni nie ma lepszego pomysłu na orzeźwienie niż kąpiel w czystej wodzie. Idealnie, gdy taką kąpiel można zafundować sobie w bezpośrednim pobliżu własnego domu. Baseny posiadają jednak tę wadę, że są oczyszczane w sposób chemiczny. Jeżeli zależy nam na naturalnych warunkach pływania, t...
Czytaj dalej