Małe domy dla dużej rodziny

Mały dom z co najmniej czterema sypialniami. Niemożliwe? Przeciwnie, to nie tylko możliwe, ale całkiem popularne rozwiązanie. Jeśli poszukują Państwo projektu takiego właśnie budynku, to zapraszamy do lektury niniejszego tekstu. Przedstawiamy w nim przykłady niewielkich domów, które zaskakują bogatym wnętrzem.

Wygodny dom z kilkoma sypialniami, salonem i tarasem. Całość w cenie mieszkania. To marzenie wielu rodzin. Jednym udaje się je zrealizować, inni nie podejmują wyzwania. A tymczasem wystarczy przejrzeć bazę z projektami, aby przekonać się, jak szeroka jest oferta niewielkich, niedrogich, bardzo dobrze zaplanowanych domów jednorodzinnych. Poniżej prezentujemy dziesięć przykładów. W każdym z nich na stosunkowo niewielkiej powierzchni zaplanowano co najmniej cztery pokoje. Projekty są więc idealne dla liczniejszych rodzin, które chciałyby postawić tani i wygodny dom.

Projekt Ewa (85,07 m²)

   

Elegancko wykończony niewielki dom. W tym przypadku na powierzchni nieprzekraczającej 90 m² udało się umieścić aż siedem pokoi. Pomieszczenia są nieduże, ale przytulne i zapewniające maksimum prywatności.

Projekt Adam (90,17 m²)

   

Oryginalny parterowy budynek z poddaszem. Wyróżnia się prostymi lukarnami umieszczonymi w obydwóch połaciach dachu. W tym przypadku też zaplanowano siedem pokoi, z czego aż sześć można przeznaczyć na sypialnie.

Projekt Avocado Termo (97,77 m²)

   

Propozycja dla właścicieli wąskich działek. Dom może powstać na posesji o szerokości 16,11 m. Posiada prostą konstrukcję z dwuspadowym dachem. W środku zwraca uwagę sposób, w jaki usytuowano kuchnię. Nie jest ona bezpośrednio połączona z salonem, znajduje się bliżej strefy wejściowej i jest pomieszczeniem zamkniętym.

Projekt Jarząbek z garażem jednostanowiskowym (93 m²)

   

Interesująca wersja klasycznego domu z poddaszem użytkowym. Warto uważniej przyjrzeć się, w jaki sposób na niewielkiej powierzchni udało się utworzyć niezwykle bogaty i interesujący układ pomieszczeń. Wystarczyło kilka prostych zabiegów, aby obok salonu mógł powstać dodatkowy pokój, a przy sypialniach – garderoba.

Projekt Dom w Oklahomie (99,98 m²)

   

Piękna i znakomicie zaplanowana siedziba dla pięcioosobowej rodziny. Zachwyca eleganckim wykuszem i wysmakowanym wykończeniem. W środku oprócz trzech sypialni na domowników czeka dodatkowy pokój na parterze. W budynku zaplanowano dwie łazienki.

Projekt D146 (94,05 m²)

   

Piękna willa z oryginalnym podcieniem wejściowym, przeszklonym wykuszem oraz zacisznym podcieniem tarasowym. W tym przypadku również jedną z sypialni umieszczono na parterze, a pozostałe – u góry.

Projekt E3 G1 Economic wersja A (103,98 m²)

   

Dokładnie przemyślany parterowy dom z poddaszem. Parter niemal w całości zajmuje strefa dzienna. U góry natomiast zaplanowano sypialnie. Jeden pokój umieszczono nad garażem, pozostałe w głównej części mieszkalnej.

Projekt Smyk Alfa (100,8 m²)

   

Tradycyjna rezydencja z eleganckimi lukarnami z ażurowymi balkonami, przeszklonym wykuszem oraz dużymi oknami ze szprosami i szerokimi obramowaniami. Na uwagę zasługuje centralnie usytuowany kominek, który zimą może uzupełnić ogrzewanie domu.

Projekt Oliwka CE (101,46 m²)

   

Jeszcze jedna oferta dla właścicieli wąskich działek. Minimalna szerokość nieruchomości, na której może powstać ten dom, to 15,99 m. Budynek posiada prostą konstrukcję z dwuspadowym dachem z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi. Oprócz salonu zaplanowano w nim cztery niewielkie pokoje.

Projekt Jagoda 2 CE (103,88 m²)

   

Idealny dom na działkę z wjazdem usytuowanym od strony południowej. Budynek posiada korzystnie dla takiej lokalizacji umieszczony salon. We wnętrzu zachowano wyraźny podział na część dzienną na parterze oraz prywatną na poddaszu. U góry znajdują się cztery wygodne sypialnie.

Komentarze

 • Tooba.pl

  Dzień dobry. Tak, jest taka opcja, ale będzie to zmiana sposobu użytkowania budynku. W osobnym artykule wyjaśniamy, jak przebiega taka procedura: http://jakbudowac.pl/Jak-przeksztalcic-budynek-gospodarczy-w-mieszkalny

 • Anna

  witam mam budynek gospodarczy czy można przerobić na dom?

 • Tooba.pl

  Oczywiście można tak zaadaptować projekt w zabudowie szeregowej. Zachęcamy do kontaktu z naszym architektem: 52 384 49 90 (lub mail projekty@tooba.pl) - odpowie na Pana pytania. Pozdrawiamy!

 • Daniel

  Czy istnieje możliwość zaadaptowania projektu domu w zabudowie szeregowej na domek wolnostojący?

 • Karina

  Witam. Posiadam budynek gospodarczy o wymiarach 10 x 5 m z uzytkowym poddaszem ... czy jest możliwość przerobienia go na maly domek tak aby byly w nim 4 sypialnie i salon? Czy posiadaja panstwo taki projekt?

 • Tooba.pl

  Dzień dobry. Pani Marzeno, najlepiej jak napisze Pani maila na adres projekty@tooba.pl - jest tam dyżurny architekt, który może podesłać Pani najlepsze projekty z takimi parametrami. Może też wybrać np. takie, które są w dodatku tanie w budowie, więc warto wysłać maila z taką prośbą. Pod linkiem natomiast znajdzie Pani inny ranking projektów - właśnie z 4 sypialniami i z powierzchnią do 120 m2 -> http://jakbudowac.pl/Cztery-sypialnie-w-malym-domu

 • Marzena

  Witam,
  Chcę wybudować dom parterowy, z co najmniej 4 sypialniami, spizarniæ, kotłownią, oraz garażem jednostanowiskowy. Interesuje mnie prosty projekt w ekonomicznej wersji do 120 m. Nie może to być płaski dach, ewentualnie przy garażu. Czy możecie Państwo coś polecić? Pozdrawiam Marzena

 • Tooba.pl

  Niestety część z nich przeznaczona jest do zabudowy szeregowej. O wiele większy wybór jest, gdy wybierze się jako kryterium nie dom "piętrowy", ale "z poddaszem użytkowym", jak tutaj: https://www.tooba.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke-do-14m?poddaszeUzytkowe=1

 • Tooba.pl

  Witamy! Pod linkiem, który podsyłamy, jest lista 42 projektów domów piętrowych nadających się na działkę do 14 m szerokości: https://www.tooba.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke-do-14m?kondygnacje=2

 • Kasia

  Witam czy posiadaja Państwo domy na waska dzialke min. Szer. 14m pietrowe?

 • Tooba.pl

  Gdyby potrzebowała Pani pomocy w wyborze, albo gdyby pojawiły się jakieś pytania, można napisać maila do architekta na adres projekty@tooba.pl albo zadzwonić na numer 52 384 49 90. Pozdrawiamy!

 • Tooba.pl

  Dzień dobry! Posiadamy kilkadziesiąt takich projektów - proszę zobaczyć tutaj pod linkiem: https://www.tooba.pl/projekty-domow-drewnianych?piwnica=1

 • Anna

  Witam czy posiadacie projekty domów drewnianych podpiwniczonych

 • Tooba.pl

  Niestety to bardzo wąska działka - niewiele jest takich projektów gotowych. Zachęcamy do zapytania naszych konsultantów pod adresem mailowym projekty@tooba.pl. Mają oni dostęp do bazy projektów z kilkudziesięciu pracowni, więc powinni znaleźć dla Pani przynajmniej kilka propozycji takich domów. Pozdrawiamy!

 • Monika

  Witam a dom parterowy na działce wąskiej max 9 m salon z kuchnią i 3 pokoje

 • Bitter

  No właśnie Zachodniopomorskie... kto wie dlaczego. Jeden z biedniejszych regionów Polski a ceny największe

 • Tooba.pl

  Witamy! Staramy się aktualizować koszty budowy w naszych projektach, ale oczywiście są one tylko wskaźnikowe - na podstawie średnich cen. Wszystko zależy również od regionu, w jakim budujemy dom - najdroższe koszty występują np. w woj. zachodnioporskim. Jeżeli zależy Panu na szczegółowych kosztach budowy, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem architektów (tel. 52 384 49 90, mail: projekty@tooba.pl). Pozdrawiamy!

 • Pa.

  Czy wasze kosztorysy są realne,stawki z 2017r.

 • Tooba.pl

  Z garażem 2-stanowiskowym, co najmniej jedną syp. na dole i 3 na górze, znaleźliśmy takie projekty:

  https://www.tooba.pl/projekt-domu-Maja-II-2G-TTZ-469
  https://www.tooba.pl/projekt-domu-Lisandra-2M-TJP-668
  https://www.tooba.pl/projekt-domu-Lolek-N-2G-TDA-992
  https://www.tooba.pl/projekt-domu-Pinczer-4-z-garazem-2-st-TSR-223

  Zapraszamy do napisania maila na adres projekty@tooba.pl - architekci podeślą więcej propozycji.

 • Ka.

  A małe tanie i z garażem dwustanowiskowym? 1 sypialnią na dole i 3 na poddaszu?

 • Tooba.pl

  Tutaj: http://www.tooba.pl/projekty-domow-do-100m?kondygnacje=1.

 • Ewelina B

  Dokladnie, popularne sa tylko z poddaszem, a gdzie parterowe z taka sama iloscia pomieszczen??

 • maria m

  Są piękne bardzo bym chciała taki mieć jeden z nich interesował by mnie parterowy .