Projektowanie wnętrz online – dlaczego warto? Sam zaprojektuj mieszkanie

Czy warto korzystać z programów do planowania wnętrz? Zdecydowanie. Dziś omawiamy zalety lubianego przez inwestorów rozwiązania.

Programy do projektowania wnętrz - czemu warto?
Programy do projektowania wnętrz - czemu warto?

Do finezyjnego i modnego urządzenia mieszkania, potrzebna jest kreatywność, zmysł przestrzenny i nieco fantazji. Wszystko to masz, więc pełna entuzjazmu, wybierasz się na zwiedzanie okolicznych salonów meblowych, gdzie znajdujesz narożnik, stolik czy komody. Wiesz jakie tapety chcesz na ścianę, a jakie płytki do łazienki. I wszystko się pięknie układa w Twojej głowie, ale na koniec efekt w ogóle Cię nie przekonuje. Do projektowania mieszkania wykorzystaj dobry program online i przekonaj się, dlaczego warto?

Małe wnętrze z dużym przeznaczeniem

Współczesne budownictwo nie pozostawia nowym właścicielom żadnych złudzeń. Wąski aneks kuchenny, mały przedpokój i salon połączony z jadalnią. W łazience też trzeba pójść na kompromis, ponieważ z pewnością nie wystarczy miejsca i na kabinę prysznicową i na wannę, nie wspominając już o przydatnych meblach. Patrzysz na rozkład małych pomieszczeń i w głowie masz pustkę? Tu pomocny jest program online! W takich programach jak voxbox, homestyler czy sweet home 3D możesz idealnie zaaranżować swoje wnętrza, tak by były praktyczne, przytulne i urządzone w nowoczesnym stylu. Dzięki precyzyjnemu wyrysowaniu planów mieszkania, uzyskasz również klarowne informacje, jakiej wielkości szafa pasować będzie do Twojej sypialni, jak zaplanować pokój dziecięcy albo gdzie w salonie ustawić telewizor, by znaleźć przestrzeń na stół z sześcioma krzesłami.

Poznaj zalety programów do planowania wnętrz
Poznaj zalety programów do planowania wnętrz

Wizualizacja – czyli zobacz to, co powstało w Twojej głowie!

To najczęstszy problem projektantów - amatorów. W głowie wszystko do siebie pasuje. I nie może być inaczej, przecież wcześniej przejrzałaś mnóstwo katalogów, kupiłaś gazety z przydatnymi artykułami, a w necie widziałaś kilka całkiem ciekawych projektów. Z tego wszystkiego poskładałaś coś wymarzonego dla siebie. Jednak czy na pewno? W realu Twój salon czy kuchnia wyglądają zupełnie inaczej niż sobie przedstawiałaś w wyobraźni. Wydałaś mnóstwo pieniędzy, a mimo to z rezultatu jesteś kompletnie niezadowolona! Właśnie z tego powodu warto wcześniej swoje pomysły urzeczywistnić. Program do projektowania wnętrz posiada opcję wizualizacji i to w 3D. Widzisz więc, jak Twój pomysł się prezentuje oraz czy wymarzona kanapa pasuje do pozostałych mebli, czy znajdzie się jeszcze miejsce na dwa fotele i co ważne, czy wszystko współgra z kolorystyką ścian. Masz też czas na dokonanie zmian i dopracowanie planu w najdrobniejszych szczegółach, zanim zakupisz meble czy drogie tapety.

Swoje wymarzone mieszkanie możesz więc zaprojektować od początku do końca całkiem samodzielnie.
Swoje wymarzone mieszkanie możesz więc zaprojektować od początku do końca całkiem samodzielnie.

Jakie płytki do kuchni, a jakie tapety do salonu?

To również często przyprawia o ciężki ból głowy i może być o wiele trudniejsze niż wybór sofy czy komody. Kolorystyka ścian musi bardzo dobrze współgrać z wnętrzami. I jeśli lubisz biały kolor, to problemu nie masz wcale, ale jeśli właśnie spodobał Ci się styl eklektyczny albo chcesz, by Twoje wnętrza były bardziej wyraziste np. z dodatkiem czerni czy kolorowej mozaiki, to z pewnością potrzebujesz wsparcia. Również takie pomysły i wizje możesz realizować właśnie z programem do projektowania wnętrz.

Jaki rozmiar i kolor mebli?

Innym, często popełnianym błędem przy projektowaniu wnętrz, jest zwyczajnie niewłaściwy dobór mebli. Mocno przepełnione wnętrza, zbyt duża szafa w przedpokoju czy niepasujące do siebie szafki w kuchni – to problemy, które często na koniec wiążą się z dodatkową inwestycją. Tego zdecydowanie możesz jednak uniknąć, wykorzystując proste programy do projektowania wnętrz. Dzięki takim rozwiązaniom, uzyskasz odpowiedź, czy do Twojego salonu pasować będzie narożnik czy bardziej sofa z dwoma fotelami. Sprawdzisz czy konieczny będzie rozkładany stół, a zamiast krzeseł, lepiej zaprezentuje się ławka. To także świetny sposób, by urządzić mniejszą kuchnię czy łazienkę. Możliwość dowolnego ustawiania mebli, pozwoli uzyskać Ci idealną kompozycję, przy pozostawieniu swobodnej przestrzeni mieszkalnej dla domowników.

Własny projekt ułatwia pracę z architektem
Własny projekt ułatwia pracę z architektem

Kiedy zamiast programu lepiej wybrać się do architekta?

Programy do projektowania wnętrz są zdecydowanie praktycznym i ekonomicznym narzędziem. Nie musisz płacić za projekty i możesz dowolnie aranżować swoje przestrzenie. Za każdym razem musisz jednak mieć jakiś pomysł, według którego urządzisz dom czy mieszkanie. Owszem sporo podpowiedzi znajdziesz w internecie, w katalogach albo w czasopismach. W przypadku jednak nietypowych brył, mniejszych pomieszczeń bądź indywidualnych potrzeb, program może się okazać niewystarczający. Mimo wszystko pierwsze kroki warto wykonać za pomocą takich bezpłatnych aplikacji. Alternatywa wizualizacji wnętrz, czy dodawania różnych mebli, pozwoli Ci lepiej zakreślić Twoje oczekiwania i ułatwi pracę w przyszłości z architektem. Dzięki nim, możesz już doprecyzować, czego nie chcesz, albo co na pewno nie spotka się z Twoim entuzjazmem.

Swoje wymarzone mieszkanie możesz więc zaprojektować od początku do końca całkiem samodzielnie. Wybierzesz kolory ścian, ułożysz meble czy wyszukasz dodatki dekoracyjne i oświetlenie. Dzięki wizualizacji 3D widzisz, które miejsca jeszcze nie są zagospodarowane, albo gdzie będzie zbyt ciasno. Możesz też lepiej określić, jakie meble będą idealnie pasować do Twoich wnętrz. Przekonaj się więc, że masz zmysł architekta, a Twoje wnętrza możesz sama urządzić z klasą i w wyszukanym stylu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.