TOP10 Projektów domów. Budowa za 150 tysięcy

Nasz architekt wybrał dla Państwa 10 najlepszych projektów domów, których koszty budowy nie przekroczą 150 tysięcy złotych za stan deweloperski. Są idealną propozycją dla inwestorów, którzy chcą zbudować dom w cenie mieszkania, a nawet znacznie taniej. Domy w poniższym zestawieniu mają poniżej 70 m², więc będą idealne na niewielką działkę.

TOP 10 - Domy do 150 tys. zł za stan deweloperski
TOP 10 - Domy do 150 tys. zł za stan deweloperski

Niewielki dom czy mieszkanie? Co się bardziej opłaca?

Wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że budowa niewielkiego domu niejednokrotnie wyniesie ich znacznie taniej niż zakup mieszkania w centrum miasta. Znalezienie mieszkania powyżej 50 m² w cenie niższej niż 200 tys. zł w większości polskich miast jest zadaniem nierealnym. Mieszkania są więc nie tylko znacznie droższe, ale również mniej wygodne. Nic nie zastąpi własnego domu z ogródkiem, w którym można się w pełni zrelaksować.

Budowa domów z poniższego zestawienia nie przekroczy 150 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie. Wybór systemu gospodarczego, zamiast profesjonalnej ekipy budowlanej, pozwoli na dodatkową oszczędność – ok. 10 % od całkowitej kwoty inwestycji.

Projekt domu taniego w budowie – jak szukać?

Najważniejszą zasadą jest to, że dom tani w budowie powinien być stosunkowo niewielki i bez zbędnych elementów, tj. piwnica, lukarna, wykusz czy balkon. Sprawdzonym rozwiązaniem architektonicznym jest nieskomplikowana bryła budynku oparta na rzucie prostokąta oraz dwuspadowy dach. To idealne połączenie pozwoli nie tylko zbudować dom szybciej i niedrogo, ale również znacznie łatwiej i taniej go ogrzać, co jest bardzo dużym plusem. Aby zoptymalizować koszty budowy, warto również zamiast garażu zbudować wiatę garażową.

Projekt domu Mikrus (61,69 m²)

   

Pierwszą propozycją jest niewielki, przytulny dom parterowy z użytkowym poddaszem. Główne wejście i taras osłaniają podcienie, wsparte kolumnami. Dom posiada nieskomplikowaną bryłę budynku i dwuspadowy dach, dzięki czemu będzie ekonomiczny w utrzymaniu i tani w budowie. Koszt inwestycji wyniesie zaledwie ok. 136,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Centrum domu stanowi przestronny salon z wyjściem na taras, jadalnią i kominkiem, który będzie dodatkowym źródłem ciepła. Na parterze znajduje się również łazienka i kuchnia, która może być zarówno zamknięta, jak i otwarta na wnętrze. Na poddaszu zaprojektowano łazienkę i trzy niewielkie sypialnie. Dwie z nich zostały świetnie doświetlone portfenetrami – czyli oknami sięgającymi od podłogi do sufitu – które zostały zabezpieczone metalowymi balustradami.

Projekt domu Gaja (68,45 m²)

   

Niewielki parterowy dom, w którym z pełną wygodą może zamieszkać trzyosobowa rodzina. Ozdabiają go drewniane elementy elewacji i taras osłonięty podcieniem. Prosta bryła budynku oparta na rzucie prostokąta i dwuspadowy dach gwarantują, że budowa domu przebiegnie szybko i nie wyniesie zbyt wiele – w przybliżeniu 132,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

W prawej części budynku zaplanowano otwartą strefę dzienną: kuchnię, jadalnię i salon z dużymi przeszklonymi drzwiami prowadzącymi na taras. W centrum salonu znajduje się kominek, który zapewni domownikom miłą atmosferę podczas chłodniejszych dni i wieczorów. W drugiej części domu architekt zaprojektował sypialnię, pokój dla dziecka i łazienkę. Projekt domu uwzględnia również kotłownię, której wymiary pozwalają na montaż kotła na każdy rodzaj paliwa.

Projekt domu Imbir 2 CE (55,33 m²)

   

Projekt niedrogiego i funkcjonalnego domu parterowego, który zapewni pełen komfort parze, która zamiast kupić mieszkanie, woli zamieszkać w niewielkim budynku jednorodzinnym. Dom posiada garaż wkomponowany w bryłę budynku i elewację ozdobioną płytkami klinkierowymi. Koszt inwestycji wyniesie w przybliżeniu 131 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Dom ma funkcjonalnie rozplanowane pomieszczenia, które będą łatwe do aranżacji. Architekt zaprojektował wygodną sypialnię, łazienkę, kuchnię z kącikiem jadalnianym i przestronny salon. Miłym akcentem w salonie jest kominek, który pozwoli domownikom na chwile relaksu podczas zimowych dni i wieczorów. Dużym plusem projektu są również funkcjonalna garderoba oraz kotłownia, w której można zamontować kocioł na każdy rodzaj paliwa.

Projekt domu Gładyszowo m (67,07 m²)

   

Kolejną propozycją jest prosty i przytulny dom parterowy z poddaszem użytkowym, w którym, mimo niewielkiej powierzchni, może zamieszkać cztero- lub pięcioosobowa rodzina. Dom posiada wiatę garażową, która jest znacznie tańszą alternatywą dla garażu. Zwarta bryła budynku i dwuspadowy dach sprawiają, że koszt budowy nie będzie wysoki – wyniesie w przybliżeniu 148 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Architekt na parterze zaplanował przestronny salon z wyjściem na taras, jadalnią i przytulnym kominkiem, otwartą kuchnię i pokój, w którym – w zależności od preferencji inwestora – można urządzić domową biblioteczkę z kącikiem czytelniczym, gabinet lub sypialnię dla gości. Dzięki temu, że pokój znajduje się tuż przy wejściu głównym, można przyjąć w nim gości bez oprowadzania po całym domu. Poddasze to strefa wypoczynku – zaplanowano na nim trzy sypialnie i łazienkę.

Projekt domu Florek bez garażu B (61,4 m²)

   

Projekt uroczego domku z poddaszem użytkowym, idealnego na niewielką działkę. Może być użytkowany zarówno przez cały rok, jak i sezonowo – jako dom letniskowy. Wejście główne zostało osłonięte prostym zadaszeniem. Nieskomplikowana bryła budynku i dwuspadowy dach to idealne połączenie, zapewniające niskie koszty budowy i utrzymania domu. Koszt inwestycji wyniesie ok. 139 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Na parterze została zaprojektowana funkcjonalna strefa dzienna, w skład której wchodzą salon, kuchnia i dodatkowe pomieszczenia: toaleta, pralnia z C.O. i gabinet dla osoby pracującej w domu. W salonie znajdują się przeszkolone drzwi balkonowe prowadzące na taras, będący strefą relaksu dla domowników. Architekt na poddaszu zaplanował dwie sypialnie, łazienkę i praktyczną garderobę.

Projekt domu Tosia Energo (56,78 m²)

   

Ekonomiczny i funkcjonalny dom parterowy na małą działkę. Posiada czterospadowy dach i ciekawie zaprojektowane trójkątne zadaszenie nad wejściem głównym. Jego największą ozdobą jest zaplanowany na tarasie kominek zewnętrzny, który nada niezwykłej atmosfery podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Dom został zaprojektowany w taki sposób, by koszty budowy i eksploatacyjne nie były wysokie. Koszt inwestycji wyniesie w przybliżeniu 147 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

W domu zaplanowano przestronny salon z jadalnią i kominkiem, który ociepli dom, kuchnię, przytulną sypialnię, łazienkę z wanną i prysznicem oraz kotłownię na gazowy kocioł kondensacyjny. Charakterystycznym elementem budynku jest również łączący dom z ogrodem taras, który został częściowo osłonięty piękną drewnianą pergolą.

Projekt domu Imbir 3 (55,07 m²)

   

Projekt eleganckiego i praktycznego domu parterowego idealnego dla młodego małżeństwa lub seniorów. Został ozdobiony płytkami klinkierowymi na elewacji i efektowną pergolą. Dom posiada jednostanowiskowy garaż w bryle budynku. Koszt inwestycji wyniesie w przybliżeniu 137,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe). Projekt jest więc atrakcyjną ofertą dla osób, które wolą niewielki dom od mieszkania w bloku.

Po stronie południowej zaprojektowano przestrzenny salon z otwartą kuchnią i jadalnią. Ozdobą strefy dziennej jest kominek, który ociepli domową atmosferę. Z kolei po stronie północnej znajdują się przytulna sypialnia i łazienka. W domu przewidziano również miejsce na praktyczną garderobę i kotłownię na paliwo stałe lub ogrzewanie gazowe.

Projekt domu Imbir 4 (50,12 m²)

   

Przytulny i funkcjonalny dom parterowy dla dwuosobowej rodziny. Dzięki niewielkiej powierzchni zabudowy idealnie pasuje na małą działkę. Minimalistyczny wygląd sprawia, że wpisze się zarówno w miejski, jak i wiejski krajobraz. Koszty budowy i eksploatacyjne, dzięki zwartej bryle budynku i dwuspadowemu dachowi, nie będą wysokie. Inwestycja nie pochłonie zbyt wielkich nakładów finansowych – zaledwie 117,5 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Wnętrza zaprojektowano bardzo praktycznie, dzięki czemu dają wiele możliwości aranżacyjnych. Strefa dzienna znajduje się w całości po stronie południowej. W jej skład wchodzą otwarta kuchnia z jadalnią i salon z klimatycznym kominkiem, który ociepli dom. Do salonu przylega powiększający wnętrze taras w kształcie litery L. W drugiej części budynku zaprojektowano łazienkę, komfortową sypialnię i kotłownię na ogrzewanie gazowe lub paliwo stałe.

Projekt domu Promyk bez garażu B (56 m²)

   

Projekt efektownie prezentującego się domu parterowego dla trzy- lub czteroosobowej rodziny. Dom posiada nieużytkowe poddasze, które można przeznaczyć na składzik. Jego największymi ozdobami są wielospadowy dach i oryginalne trójkątne zadaszenie nad wejściem głównym. Koszt inwestycji nie będzie wysoki – wyniesie ok. 140 tys. zł za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Strefa dzienna została wyraźnie oddzielona od nocnej. W pierwszej z nich zaprojektowano kuchnię z niewielkim schowkiem i kącikiem jadalnianym oraz nieco wysunięty salon, który został świetnie doświetlony. W centrum salonu znajduje się kominek, który wprowadza przytulną atmosferę. Elementem łączącym dom z ogrodem jest przestrzenny taras, który będzie idealnym miejscem do wypoczynku. Strefę nocną stanowią dwie wygodne sypialnie i łazienka rodzinna. Projekt domu uwzględnia również kotłownię połączoną z pralnią, co jest praktycznym rozwiązaniem.

Projekt domu Irena (60,81 m²)

   

Ostatnią propozycją naszego architekta jest uroczy dom parterowy w stylu rustykalnym, który idealnie wpisze się zarówno w wiejski, jak i podmiejski krajobraz. Został wykończony delikatnymi drewnianymi elementami i posiada klimatyczne trójkątne zadaszenie nad wejściem głównym. Dom, dzięki zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań architektonicznych (zwarta bryła budynku i dwuspadowy dach), będzie tani w budowie i późniejszym użytkowaniu. Koszt inwestycji wyniesie ok. 153 tys. za stan deweloperski przy systemie zleconym firmie (koszty wskaźnikowe).

Przestrzeń domu została funkcjonalnie rozplanowana. Część dzienna obejmuje kuchnię, kącik jadalniany i salon. Przedłużeniem salonu jest taras, który będzie doskonałym miejscem do relaksu na świeżym powietrzu. W strefie wypoczynku znajdują się dwie sypialnie i łazienka.

Komentarze

 • Bea 2019-04-24T09:47:18Z

  Super

  • Renata 2019-04-09T10:44:56Z

   Witam czy jest możliwość wysyłki katalogu z tymi projektami?

  • Paweł. 2019-02-23T20:51:55Z

   Np. Dom Irena czy Florek - czy to są domy pod klucz do zamieszkania, czy trzeba jeszcze coś wewnątrz robić?. Ile czasu trwa wybudowanie ww.domów?

   • Tooba.pl 2019-03-04T10:04:41Z

    Dzień dobry, podane kwoty dotyczą stanu deweloperskiego (przy założeniu, że dom będzie budowany systemem zleconym firmie, a nie gospodarczym), więc wnętrza będzie trzeba jeszcze wykończyć. Co do czasu trwania budowy - może się wahać od kilku miesięcy do paru lat - wszystko zależy od inwestora i firmy budowlanej. Szczegółowych informacji udzielą Panu nasi doradcy, zapraszamy do kontaktu: Tel. 52 384 49 90, mail: projekty@tooba.pl Pozdrawiamy serdecznie! :)

   • Gość 2019-01-29T21:39:08Z

    Interesuje mnie projekt domu Gaja,czy ten domku są policzone koszty ludzi którzy mieliby zbudować dom

    • Tooba.pl 2019-02-04T09:40:12Z

     Dzień dobry, podane kwoty zostały wyliczone metodą wskaźnikową przy założeniu systemu zleconego i uwzględniają również koszty robocizny. Kwoty są zależne od wielu czynników takich jak: wybór materiałów, kosztów robocizny, otrzymanych rabatów czy transportu materiałów budowlanych itp. Pozdrawiamy serdecznie! :)

     • Domin 2019-02-04T09:17:59Z

      Przyłączam się do pytania :)

      • Gość 2019-08-24T17:56:25Z

       Czy domy sa tez budowane pod klucz i jaki bylby w przyblizeniu koszt 80m