TOP10 projektów domów szkieletowych

Zobacz TOP 10 rozchwytywanych projektów domów szkieletowych! Są one bardzo popularne w Kanadzie i w USA, a od niedawna zyskują uznanie również w Europie. Zobacz projekty domów, które zachwycają swoją funkcjonalnością, wyglądem i łatwością wykonania!

Domy szkieletowe z powodu wieloletniego przywiązania Polaków do technologii murowanej mają w Polsce zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Za to w innych krajach jest to bardzo popularna technologia, doceniana za swoje zalety. Należą do nich m.in. dobre utrzymywanie ciepła, łatwość przebudowy, szybkość budowy, a nawet, ze względu na montowanie płyty gipsowej o półgodzinnej odporności ogniowej, moźliwość powstrzymania żywiołu. Faktem jest też, że dzięki naturalnym właściwościom izolacyjnym drewna i odpowiednim warstwom izolującym, połacie konstrukcji ściany „kanadyjczyków" zawsze są cieńsze w porównaniu do domu murowanego, co sprawia, że powierzchnia użytkowa domu szkieletowego jest większa niż murowanego. Podczas budowy domu szkieletowego warto zwrócić uwagę na używane materiały budowlane i odpowiednią ekipę budowlaną. Te czynniki mogą zapewnić naszemu domowi szkieletowemu niesamowitą funkcjonalność.

Dodatkowo, domy szkieletowe, dzięki utalentowanym projektantom, zachwycają swoim wyglądem. Zobaczcie TOP 10 projektów, które mogą przekonać nawet największego sceptyka!

Projekt domu Pilawa 02 całoroczny (61,69 m²)

Pilawa 02 jest całorocznym, niewielkim domem jednorodzinnym z poddaszem, sprawdzającym się również jako obiekt rekreacyjny. Jego niewielki rozmiar (61,69 m²) pozwala na budowę na wyjątkowo niewielkich działkach. Salon ma dostęp do dwóch przeciwległych ścian zewnętrznych, dzięki czemu istnieją dwie możliwości wyboru głównego wejścia. Ten niewielki dom posiada aż 3 sypialnie, dzięki czemu każdy członek rodziny może znaleźć w nim miejsce dla siebie. Dodatkowo, otwarty na ogród salon daje możliwość obcowania z naturą.

Projekt domu D181 - Celina wersja drewniana (45,87 m²)

Celina to projekt funkcjonalnego i taniego w budowie domu. Prosta konstrukcja i dwuspadowy dach pozwalają na jego szybką realizację. Charakteru nadają mu drewniane elementy elewacji i szykowna kolorystyka. Od frontu bryłę budynku urozmaicają kamienne schody oraz podcień nad wejściem. Dom składa się z pokoju dziennego połączonego z korytarzem, dwóch pokoi sypialnych, kuchni, łazienki i pomieszczenia technicznego. Z domu można wyjść na taras i zrelaksować się pod zadaszeniem.

Projekt domu Domek Pani Darii 047 ES (85,06 m²)

Dom parterowy Domek Pani Darii 047 ES pomimo niewielkiej powierzchni jest eleganckim i funkcjonalnym domem. Strefę dzienną tworzą salon, słoneczna jadalnia i kuchnia. W centrum pokoju dziennego znajduje się kominek, tworzący atmosferę i pozwalający ogrzać się podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Dom posiada 3 sypialnie i dużą łazienkę z wanną i prysznicem. Z tyłu budynku znajduje się taras, częściowo zasłonięty wiatą. Idealnie nadaje się na rodzinne grillowanie i zabawę na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że dom ma formę nieskomplikowanej bryły, można go wybudować szybko i niskim kosztem. 

Projekt domu Bilbo drewniany (98,02 m²)

Bilbo to parterowy budynek, będący prostą bryłą na rzucie w kształcie prostokąta. Jest on komfortowym rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny. Funkcjonalnie rozplanowana przestrzeń została wyraźnie podzielona na część dzienną i nocną. Dom posiada salon z kominkiem, 3 sypialnie, kotłownię, spiżarnię, kuchnię, garderobę i wiatrołap. Do dyspozycji domowników pozostaje także duża łazienka. Dom jest nie tylko tani i prosty w budowie, ale również niedrogi w utrzymaniu i eksploatacji. 

Projekt domu Ka42 Sz (157,47 m²)

Ka42 Sz to projekt domu z poddaszem użytkowym i przestronnym garażem. Na parterze znajduje się kuchnia ze spiżarnią, salon z jadalnią, łazienka oraz garaż z przejściem do pomieszczenia gospodarczego. Na poddaszu znajdują się 3 sypialnie, garderoba, łazienka i korytarz (21,34 m²) - przestronny do tego stopnia, że może sprawdzić się jako miejsce zabaw dla dzieci. 

Projekt domu Trypolis 3 szkielet drewniany (128,63 m²)

Trypolis to piękny dom parterowy z poddaszem. Dzięki swojej przestronności może w nim zamieszkać cztero- lub pięciosobowa rodzina. Sercem domu jest salon z zaprojektowanym w centralnej części kominkiem. Poza tym w domu znajduje się kuchnia z jadalnią i znajdująca się obok spiżarnia. Na parterze znajdziemy również dodatkowy pokój, łazienkę, kotłownię (przewidując ogrzewanie gazowe) i garaż, gdzie znajduje się miejsce na szafki dla majsterkowiczów. Poddasze jest niczym innym jak strefą nocną z 3 sypialnami, dostępem do wspólnego tarasu i łazienką. Dodatkowo dom posiada taras, będący idealnym miejscem na spędzenie rodzinnego popołudnia. 

Projekt domu Zawoja dws1l (88,63 m²)

Dom Zawoja dws1l nawiązuje swoim wyglądem do tradycyjnych góralskich domów, wewnątrz kryjąc funkcjonalny, współczesny układ. Może być zarówno domem mieszkalnym jak i letniskowym. Ten piękny dom z poddaszem ma 5 pokoi, 2 łazienki, kotłownię, wiatrołap, salon z aneksem kuchennym, kominkiem i wyjściem na taras. Koszt stanu deweloperskiego szacowany jest na około 229,5 tys. zł. 

Projekt domu Borówka 2 dr-S (112,7 m²)

Projekt Borówka 2 dr-S jest szybki w realizacji i ekonomiczny w eksploatacji. Wejście do malowniczego domu podkreśla obszerny ganek. Od strony ogrodu znajduje się taras, będący idealnym miejscem na spędzenie ciepłych dni. Poza tym projekt jest przemyślany pod względem rozkładu pomieszczeń, który zwiększa funkcjonalność domu. Do domu wchodzi się przez przedsionek, nastepnie do garderoby, gdzie można zostawić odziez wierzchnią. Obok znajduje się kotłownia, 3 sypialnie i duża łazienka. Z dwóch pokojów można wyjść bezpośrednio na taras! Najważniejszym pomieszczeniem jest salon z częścią jadalnianą. Dodatkowo duże okna są niewątpliwym atutem, pozwalającym doświetlić wszystkie pomieszczenia. 

Projekt domu Olesno 3rs (103,87 m²)

Projekt domu Olesno 3rs to stylowa i funkcjonalna budowla! Może w niej zamieszkać nawet pięciosobowa rodzina. Na pierwszy rzut oka można zauważyć urokliwą lukarnę, balustradę i piękną, popielatą dachówkę. Projekt stworzony jest dla dużej rodziny, więc postarano się o komfort i bezpieczeństwo jego mieszkańców. Na parterze znajduje się część dzienna, a na poddaszu sypialniana. Na dole znajdziemy pokój dzienny z wyjściem na taras, połączony z jadalnią i kuchnią, dodatkowy pokój, łazienkę i garderobę. Na piętrze znajdują się 3 pokoje, dodatkowa łazienka i wyjście na balkon, który zachwyca od pierwszego momentu. 

Projekt domu Endo 3 drewniany (191,99 m²)

Endo 3 wygląda niepozornie, jednak może w nim zamieszkać nawet czteroosobowa rodzina. Ten parterowy dom cechuje niesamowita funkcjonalność. Na parterze znajduje się salon, kuchnia z jadalnią i wc. W części intymnej przewidziano 3 sypialnie i łazienkę. W strefie dziennej znajduje się również antresola. Endo 3 jest domem energooszczędnym! Dzięki swojej prostocie, realizacja projektu nie jest droga, tak jak i jego eksploatacja. Poza tym, nie ma wątpliwości, że jest elegancki i estetyczny.

ZOBACZ TEŻ>> Dom szkieletowy: budowa, cena, projekty

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.