Termostat grzejnikowy – sposób na tanie ogrzewanie?
Jakie są rodzaje temostatów grzejnikowych? Jak obniżyć koszty ogrzewania? Jak odpowiednio ustawić temperaturę na termostacie grzejnikowym? Przeczytajcie.
Czytaj dalejJakie są rodzaje temostatów grzejnikowych? Jak obniżyć koszty ogrzewania? Jak odpowiednio ustawić temperaturę na termostacie grzejnikowym? Przeczytajcie.
Czytaj dalejFotowoltaika jest niewątpliwie najczystszą formą wytwarzania energii. Pod tym pojęciem rozumie się bezpośrednie przekształcanie energii słonecznej w elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Kiedy promienie słoneczne padają na fotoogniwo, wprawiają znajdujące się tam elektrony w ruch...
Czytaj dalejKompletna instalacja fotowoltaiczna nie składa się z samych tylko modułów słonecznych, które łącznie tworzą słoneczny generator. Trzeba również zwrócić uwagę na wiele innych komponentów. Muszą być one wzajemnie dobrane tak, aby całość dawała optymalny wynik, czyli możliwie najwyższą efektywność i ni...
Czytaj dalejJak działa fotowoltaika, ile kosztuje, kiedy się zwróci, jak wygląda magazynowanie prądu w sieci i jakie można dostać dofinansowanie? Dowiedz się WSZYSTKIEGO na temat fotowoltaiki w niniejszym artykule. Na końcu artykułu zamieszczamy film recenzujący panele przez ich użytkownika.
Czytaj dalejCzym różni się fotowoltaika od kolektorów słonecznych? Jak dobrać instalację fotowoltaiczną? Co się dzieje z niewykorzystaną przez właściciela instalacji energią? Jak wygląda rozliczenie z zakładem energetycznym? Jakie są dofinansowania? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania w naszym kompendium!
Czytaj dalejCzy dom tani w utrzymaniu musi być drogi w budowie? Niekoniecznie! Architekci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i coraz częściej projektują domy, które są nie tylko niedrogie w realizacji, ale również zaskakują energooszczędnymi rozwiązaniami. Zobaczcie 10 najlepszych projektów takich domów...
Czytaj dalejPodczas gdy przeciętny kaloryfer posiada żywotność co najmniej 25 lat, to poszczególne elementy urządzenia wykazują oznaki zużycia często znacznie wcześniej. Dotyczy to również grzejnikowego termostatu, który pozwala ustawić wysokość temperatury, do której ma być ogrzane pomieszczenie.
Czytaj dalejOd 1 stycznia 2017 inwestorzy muszą się mierzyć z nowymi wymaganiami WT2017, dotyczącymi maksymalnego zapotrzebowania na energię pierwotną (EP, kWh/(m2 rok)) zużywaną przez budynki. Nowe normy są jeszcze bardziej restrykcyjne i wymagają nie tylko doskonałej izolacji termicznej, ale i ekologicznego ź...
Czytaj dalejPromienie słońca mogą służyć nie tylko do opalania i wygrzewania się na nadmorskiej plaży. Energię słoneczną możemy także wykorzystywać w bardziej pożyteczny sposób na co dzień, oszczędzając przy tym na rachunkach. Kolektory słoneczne, czyli urządzenia pochłaniające energię słoneczną i przetwarzając...
Czytaj dalejOdnawialne źródła energii to obecnie bardzo popularny i szeroko dyskutowany temat, ważny nie tylko dla ekologów, ale również dla każdego, kto myśli perspektywicznie i szuka długofalowych sposobów na oszczędzanie, mając przy tym na względzie ochronę środowiska naturalnego.
Czytaj dalejNowoczesne domy stają się coraz bardziej inteligentne. Niemal wszystkimi instalacjami można zarządzać zdalnie. Dotyczy to również ogrzewania. Korzystając z inteligentnego systemu grzewczego, zyskuje się komfort optymalnie ogrzanych wnętrz i niskie rachunki za ogrzewanie.
Czytaj dalejNajczęściej spotykane zastosowanie kolektorów słonecznych polega na ich wykorzystaniu do podgrzewania wody użytkowej. Ale kolektory znajdują także dodatkowe przeznaczenie – mogą być stosowane do wspomagania ogrzewania domu.
Czytaj dalejWymiana okien oraz docieplenie budynku to główne sposoby, które pozwolą nam zmniejszyć koszty ogrzewania domu. Równie istotne są dobre nawyki domowników. Podpowiadamy, co zrobić, by zmniejszyć koszty ogrzewania domu bez nakładu dodatkowych środków pieniężnych.
Czytaj dalejChociaż ekolodzy od lat alarmują, że klimat się ociepla, polskie zimy nie należą do najłagodniejszych. Średnia temperatura powietrza waha się wtedy od -6 stopni Celsjusza do zera. Sezon grzewczy w Polsce nierzadko trwa nawet pół roku.
Czytaj dalejWłaściciele domów jednorodzinnych są zobowiązani do dokonywania szeregu kontroli. Jedna z nich dotyczy sprawności instalacji grzewczej. W jej trakcie jest oceniany stan techniczny kotła oraz są wskazywane potencjalne możliwości obniżenia kosztów jego pracy.
Czytaj dalejW starożytnym Rzymie znany był system ogrzewania za pomocą ukrytych pod podłogą kanałów. Obecnie sposób ten doczekał się nowoczesnej wersji. Hypocaustum to pozbawiony wylotów układ, w którym ciepłe powietrze nie jest kierowane bezpośrednio do pomieszczeń, tylko rozprowadzane kanałami wewnątrz ścian.
Czytaj dalejOgrzewanie elektryczne ma co najmniej kilka zalet. Nie wymaga odrębnej kotłowni, urządzenia grzewcze są nowoczesne i bezobsługowe, a energia elektryczna jest powszechnie dostępna. Koszty ogrzewania można przy tym obniżyć, montując w tym celu piece akumulacyjne.
Czytaj dalej