Taras na wysokości – najlepsze projekty

Taras jest nieodłącznym elementem niemal każdego projektu domu jednorodzinnego. Najbardziej naturalną lokalizacją dla tarasu jest przestrzeń tuż obok salonu na parterze, ale nie brakuje projektów gotowych, w których przewidziano także drugi taras na piętrze.

Taras, najlepiej częściowo zadaszony, to obecnie coś więcej niż tylko miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu. To łącznik wnętrz z ogrodem, ich zewnętrzne przedłużenie. Tak jest na parterze. Taras umieszczony na drugiej kondygnacji z reguły ma nieco innych charakter. Najczęściej jest planowany przy głównej sypialni, jest więc częścią prywatnej części wnętrz dostępnej wyłącznie dla gospodarzy. Czasem wejście na dodatkowy taras umieszcza się tak, aby było dostępne dla wszystkich domowników. Możliwości są więc różne. Poniżej prezentujemy kilka interesujących projektów rozmaitej wielkości domów. W każdym z nich oprócz tarasu na parterze zaplanowano także drugi na kondygnacji

Projekt Kornelia (168,5 m²)

   

 

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem, który może zostać zrealizowany na tzw. wąskiej działce. Zachwyca olbrzymimi przeszkleniami i efektownie przestronną przestrzenią z otwarciem na drugą kondygnację. Przed frontową elewację częściowo wysunięto garaż i to właśnie nad nim znajduje się drugi taras.

Projekt Miki II (88,8 m²)

   

 

Najlepszy przykład na to, jak na stosunkowo niewielkiej powierzchni można zaplanować bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Przy części mieszkalnej przewidziano jednostanowiskowy garaż, a z myślą o zapewnieniu możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu utworzono balkon oraz dwa tarasy.

Projekt Ystad Multi-Comfort (112,78 m²)

   

 

Doskonała propozycja na tzw. płytką działkę. Projekt spełnia kryteria dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w standardzie NF40. W tym przypadku drugi taras jest dostępny z głównej sypialni, którą wyposażono również w prywatną łazienkę i garderobę.

Projekt Koncept-7 (184,21 m²)

   

 

Efektowny, bardzo przeszklony i przestronny dom z poddaszem. Na uwagę zasługuje m.in. usytuowany na uboczu gabinet z osobnym wejściem oraz komfortowe sypialnie z garderobami na poddaszu. Atutem projektu są także piękne tarasy, w tym jeden znajdujący się nad garażem.

Projekt Agatka z tarasem (119,32 m²)

   

 

Uroczy, przytulny domek, idealny dla rodzin, które za stosunkowo niewygórowaną kwotę chciałyby zbudować funkcjonalny dom. Jego prostota jest widoczna zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i w układzie pomieszczeń. Wsparty na kolumienkach balkon współtworzy atrakcyjny ganek wejściowy, powierzchnię nad garażem przeznaczono z kolei na taras.

Projekt Ambitny D1 (197,18 m²)

   

 

Nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem. Zachwyca wysmakowaną prostotą, funkcjonalnością, doskonałą kompozycją elewacji i świetnie rozmieszczonymi przeszkleniami. Na parterze dominuje otwarta przestrzeń wysokiego salonu, górę zajmują sypialnie. Na obydwóch kondygnacjach są dostępne obszerne tarasy.

Projekt Domo 12 (178,4 m²)

   

 

Pełen światła i przestrzeni wyjątkowy dom z poddaszem. Podział zachowany we wnętrzach jest widoczny także na elewacjach; część gospodarczą wykończono cegłą, a mieszkalną – drewnem. W domu są dwa tarasy – jeden na parterze, drugi natomiast jest dostępny z galerii na poddaszu.

Projekt Olaf trend z garażem jednostanowiskowym (120 m²)

   

 

Znakomity przykład budownictwa jednorodzinnego wpisującego się w aktualnie obowiązujące trendy architektoniczne. Zwarta, energooszczędna bryła została utrzymana w modnych szarościach. Z boku zaprojektowano nowoczesną pergolę na słupach, drugi taras umieszczono nad garażem.

Projekt D101 – Tobiasz z piwnicą (173,72 m²)

   

 

Tradycyjny, parterowy dom z poddaszem oraz kompletnym podpiwniczeniem. Na najniższej kondygnacji oprócz pomieszczeń technicznych przewidziano także miejsce na pokój hobby. Rozmieszczenie pokoi mieszkalnych zaplanowano tak, aby w efekcie każdy z nich miał dostęp do balkonu lub tarasu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.